Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinebulatowie blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
290732 odwiedzin | wpisów: 453, komentarzy: 3406, obserwuje: 347

Kabelków gąszcz :D

autor: bulatowie blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zapraszamy na fotorelację z obecnych prac laugh

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (10)
autor:bajanowy-guliwer  dodano: 2014-02-27 | 10:00:40
nie zaplątaliście się w tych kłębuszkach? :] he he
powodzonka - bo dobrze Wam idzie :-)
Odpowiedź do bajanowy-guliwer
autor:bulatowie  dodano: 2014-03-01 | 18:22:05
Póki co dajemy radę ;)
autor:naszeidaredy  dodano: 2014-02-27 | 10:34:39
I Wy się w tym połapiecie, łał. Ja bym z tego mogła co najwyzej warkocz zaplesć. Miłego dnia ;)
Odpowiedź do naszeidaredy
autor:bulatowie  dodano: 2014-03-01 | 18:22:47
Dobre i to - kobieta to kobieta hehe ;)
autor:sudii84  dodano: 2014-02-27 | 23:08:15
No ma cie tych kabelków, ale widzę ze ogarniacie temat. Pozdrawiamy
Tytuł: Kubeł zimnej wody
autor:motyl  dodano: 2014-03-01 | 17:45:08
Możecie mnie zablokować za to co napiszę, ale nie mogłem się powstrzymać.
Obserwuję wasze postępy, sam buduję własnymi siłami, ale to co robicie z instalacją elektryczną to jest totalna PORAŻKA !! Opamiętajcie się póki jeszcze nie jest za późno.

Instalacje elektryczne robię zawodowo i trochę o tym wiem. mogę wam wytknąć kilka podstawowych błędów, które prawdopodobnie i tak zignorujecie teraz ale potwierdzicie za jakiś czas.

Wydaliście majątek na rurki, z których zrobiliście pajęczynę bez ładu i składu, puszczone na skosy ścianą i podłogą a na dodatek w te rurki wkładacie jakieś przewody z demobilu i pewnie są to przewody od dziadka z garażu które przeleżały ze 25lat. Na tak spory budynek stosujecie rozdzielnie 2x12pól gdzie sam WRP i ochronniki zajmą 8 jej 1/3.

Aktualnie jakość przewodów YDYp jest taka, że dobrze położone i odpowiednio połączone puszki wytrzymają więcej niż cały budynek.

Stosując takie materiały szukacie pozornych oszczędności, bo zemści się to na was szybciej niż się spodziewacie.

PRZEPRASZAM ZA OSTRE SŁOWA, ale wasza instalacja wygląda trochę jak podcieranie ..... szkłem.
Odpowiedź do motyl
autor:bulatowie  dodano: 2014-03-01 | 18:27:42
Absolutnie nie mamy zamiaru blokować czy usuwać. W końcu po to jest ta strona, aby każdy mógł wypowiedzieć swoje zdanie i żeby sobie nawzajem doradzać.
Nie jesteśmy zapatrzonymi w siebie ludźmi twierdzącymi, że to co robimy jest najlepsze i za nic na świecie nie dopuszczamy do siebie słów krytyki. Dziękujemy za te słowa, bo wcale nie twierdzimy, że nie masz racji. A gdy instalacja jak to ująłeś ,,się zemści" z pewnością Cię poinformujemy, żebyś mogł powiedzieć ,,a nie mówiłem?!" :)
autor:angel.hom  dodano: 2014-03-01 | 19:38:12
Dużo dużo pracy wykonaliście, powodzenia w dalszych pracach. pozdrawiam
autor:asparaus  dodano: 2014-03-01 | 22:57:37
Pamiętam jak przerabialiśmy ten etap, nie należy on ani do najłatwiejszych ani najprzyjemniejszych. Mój mąż sporo się napocił przy instalacji. Też sam robił z tym że na koniec wziął sobie kolegę elektryka by mu sprawdził czy dobrze wszystko podciągnął. Jak już wszystko po podłączacie zróbcie sobie zdjęcia, pomagają one w późniejszym czasie np. przy wierceniu otworów pod szafki. Macie wtedy pewność że nie przewiercicie żadnego kabla ;p
pozdrawiamy :)
autor:tamaryszekp  dodano: 2014-03-02 | 19:20:30
Z podpowiedzi: zróbcie sobie zdjęcia z centymetrem- np- przewody od ościeżnicy, gdaie zakręcaja, ile od sufitu, gdzie puszki... my dostaliśmy taką dokumentację od elektryka, właśnie bardzo się przydała (niestety)

Jedziemy z koksem :D

autor: bulatowie blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Odwiedzając naszego bloga regularnie pewnie myślicie sobie: o co tu chodzi? Przecież nic się nie zmieniło!  hahah laugh Jednak dla nas, poświęcających każdą wolną chwilę na pracę na budowie, nawet niewielka zmiana to powód do radości i dumy - zwłaszcza, że to praca własnych rąk. Tak więc zobaczcie co u nas nowego i jak się domowo i przytulnie zrobiło wink

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (3)
Tytuł: :))))
autor:lukasd12  dodano: 2014-02-24 | 21:56:30
Te wszystkie rurki wyglądaj jak pajęczyna ja bym się tam zaplątała chyba. Gratulujemy waszych postępów i tyle serca oraz sił co dajecie temu domowi, trzymamy kciuki za następne efekty waszych prac. Pozdrawiamy
autor:naszeidaredy  dodano: 2014-02-24 | 22:18:47
Jak u nas z tymi kubeczkami i kózką, tylko jak narazie brak niebieskich pajęczyn ;)
autor:sudii84  dodano: 2014-02-24 | 23:36:57
Czyżby KAWA to rzecz potrzebna na budowie szczególnie jak się wykorzystuje każdą wolną chwile na prace :). Wiem coś o tym.
Gratuluje postępów w pracach. Pozdrawiamy

Puszki i puszeczki :D

autor: bulatowie blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Tempo jest takie jakie jest, ale powoli do przodu wink Być może diametralnych i powalających zmian nie widać, ale czego się spodziewać gdy pracuje się po pracy... Każda godzina spędzona w naszym domku przybliża nas do celu i to się liczy laugh

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

blog budowlany - mojabudowa.pl


Komentarze (5)
Tytuł: zapuszkowali Was xD
autor:bajanowy-guliwer  dodano: 2014-02-20 | 19:51:24
samemu, wlasnymi siłami :-)
Ta satysfakcja! :-)
Pozdrowienia!
autor:kmmar  dodano: 2014-02-20 | 19:57:31
Co nagle to po diable!! Popełniłabym na pewno mniej błędów gdybym tak na początku nie goniła, firmy wybierałabym z głową z polecenia a nie cwaniaczków. Nacięłam się i pewnie straciłam trochę kaski, nawet nie zastanawiam się ile, bo włosy mi dęba staną na głowie a mam naprawdę długie:)))).I tak wykończeniówka wszystko przyhamuje.
autor:poddebemmurator  dodano: 2014-02-20 | 20:01:03
Pozdrawiam z naszego budowanego własnymi rękami domku! Trzymajcie się i dużo sił, bo jeszcze droga daleka! To tak nie żeby Was załamać, tylko realnie patrząc po instalacjach jeszcze jest wiele pracy, a popołudniami i w weekendy to niestety się nie można pochwalić tak szybkimi postępami jak budując z ekipami. U nas płytki się kładą od września, a mamy tego ok. 60 m2 podłóg, 45 m2 ścian. I pierwszy raz takie doświadczenie, więc pracuje się powoli, żeby nic nie zepsuć. Ja tam trzymam kciuki za ludzi budujących samemu, choć jednak mogę Wam poradzić, żeby nie oszczędzać na wszystkim, bo jak mija kolejny miesiąc, dwa, trzy to już o dziwo się nie pamięta gdzie co było.
autor:poliklet  dodano: 2014-02-20 | 21:03:00
oj cieszą takie postępy... u nas nie wszystko, ale część sami działaliśmy i teraz gdzie spojrzę tam nasza praca...się przypomina...
autor:naszeidaredy  dodano: 2014-02-21 | 11:53:07
Sporo tych puszeczek a ile jeszcze przed wami, ale ciagle idziecie do przodu, tylko podziwiać. Pozdrawiamy

Zrób to sam - pomysł na betonowe schody

autor: bulatowie blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dzisiaj przy okazji wizyty w empiku oczywiście nie mogliśmy pominąć czasopism o tematyce związanej z budową wink Zakupiliśmy Poradnik Muratora, w którym znaleźliśmy bardzo fajny artykuł o sposobach na wykończenie betonowych schodów, czyli takich, które posiadamy.

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

Co lepsze - w artykule znajduje się dokladny opis jak wykonać krok po kroku właśnie takie schody jakie się nam marzą, czyli z drewnianymi stopniami (drewno jest) i białymi podstopnicami)!  yes

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Jeśli lubicie majsterkować i mieć własny wkład w swoj dom to serdecznie polecamy to czasopismo, bo można znaleźć w nim wiele ciekawych pomysłów! smiley


Komentarze (5)
autor:freedom  dodano: 2014-02-20 | 10:16:30
Identycznie sam zrobiłem. Znajomy stolarz jedynie dociol mi stopnice tzn te deski które kupiłem w w jakiejś znanej budowlanej sieciowce i ogień z robota.
Deski olejowalem nie żadna bejcą czy lakierem tylko po prostu olejem z Tikkurilli wymieszanym pod zadany kolor ze trzy razy. Potem otwory w betonie kołki z Allegro bo w sklepach nie było jeszcze ( chyba zbyt innowacyjne) potem otwory w desce które zostały odmierzone przez specjalne takie metalowe hujki które mozna nabyć w sklepach np. Metalowy, poprzez uderzenie od góry deski gumowym młotkiem i pózniej z powrotem wbite na te kołki po wykonaniu otworu tym samym młotkiem. Po zamontowaniu wszystkich stopni zacząłem głowkowac czym i jak obrobić przody pod każdym stopniem? Otóż zacząłem oczywiście od góry zabezpieczając taśma taka do malowania papierowa tylko tam gdzie mógłbym porysowac stopień a betonowe przody pięknie obrobilem niczym innym jak klejem który mi pozostał po kladzeńiu płytek ceramicznych Mapei. On ma taka konsystencje ziarnista lekko coś jakby domieszka piasku, no i oczywiście szpachelka akurat mniej wiecej na szerokość miałem robota poezja mowię wam po 15 minutach stopień jeden gotowy. Potem szło jak burza. A klej był o tyle lepszym rozwiązaniem niż na przykład gips ze po wyschnięciu staje sie on twardy i jest lekko szorstki nie lubię za bardzo gladkosci jest po prostu taki inny i bardziej odporny na uderzenia butem podczas wchodzenia.
Stopnie, stolarz, olej tikkurilla, kołki z Allegro, taśma papierowa, hujki do odmierzania, worek Mapei do płytek ceramicznych do obrabienia przodu betonu, no i z litr farby białej, szpachelka coś około 800 zł. Chyba bo robiłem to w sierpniu to nie pamietam dokładnie ale coś około. No i balustrady tez gotowe z superhipermarketu tzn. Poręcze i te pionowe słupki.
Także słuchajcie jak popatrzyłem ile pieniędzy ci biedni ludzie wydają na te głupie schody to aż serce mi sie kraja ze nic w nas nie ma inwencji twórczej żeby pomyśleć, siąść, przedyskutować, z kalkulatorem i ołówkiem w ręku poszukać na internecie nie tylko na polskich stronach i zrobic samemu i jak obliczylem to mnie całe schody wyniosły dosłownie około 12% tego co ludzie wklejaja na blogach chwaląc sie jakie to piękne schody nam ekipa zrobiła za 20 000 zł.
Bardzo mi przykro ze nie mogę sie sam pochwalić swoim arcydziełem ze względu na brak normalnego kompa a z iPada dupa nic sie nie da wkleić. Jak wrócę do Polski za dwa miechy to postaram sie wkleić zdjęcia na moim blogu i pokazać jak mi wyszło.
Zachęcam blogowiczow do nie wydawania pieniędzy po raz kolejny zreszta tylko do koszystania z naszego umysłu,internetu, kalkulatora, ołówka i papieru.
Dziękuje pozdrawiam ze zjebanego Londynu.
Odpowiedź do freedom
autor:tomczdz  dodano: 2014-02-20 | 19:38:53
Hahaha tych biednych ludzi stać (nie stać) na schody za 20 klocków...ewidentnie Ciebie stać nie było i jakieś dyrdymały wypisujesz jaki to zdolny nie jesteś...czekam na Twoje zdjęcia choć blog posiadasz tylko do komentowania hahaha..... arcydzieło o ja pierdzielę hahahahaah
Odpowiedź do tomczdz
autor:freedom  dodano: 2014-02-21 | 11:14:56
No wiesz Tom zgadzam sie z toba w stu procentach ze moje schody arcydziełem nie sa i ze mnie nie było stać na nie to tez fakt.
Albo inaczej byłoby mnie stać na nie ,ale wysrałbym duże pieniądze na coś na co nie zwracam szczególnej uwagi.
Ja wiem ze 3/4 Polaków albo i wiecej jest w stanie wydać 20 klocków za schody, ale nie mnie osoby nie zarabiajacej w Polsce!
Po drugie w momencie zanim zacząłem inwestować w ten dom, stwierdziłem ze koszty budowy powinny być adekwatne do sytuacji ekonomicznej danego regionu w którym to budowa następuje.
Nie chodzę z podniesiona głowa z trzema złotymi w kieszeni, tylko jeżdzę w tym,chodzę w tym i mieszkam w tym na co mnie stać.
Sam pracuje, prawie sam buduje a etap budowy jest prawie na finiszu bez żadnej pomocy ze strony banku.
Miłego dnia życzę.

autor:naszeidaredy  dodano: 2014-02-21 | 12:05:15
Oj, ale rozmowa rozgorzała. Chcieliscie ludziom pomóc a tu taka gorąca wymiana zdań. Wg mnie to jak kogoś stać a nie lubi sie bawić i brudzić to nich sobie kupuje, jesli potrafisz, lubisz i chcesz zaoszczędzić to sobie rób sam (jaka będzie przyjemność przechadzac sie po własnymi rękoma zrobionych schodach, i nie tylko), a możesz poporostu nie miec czasu na robienie, wtedy szukasz gdzie tanio i dobrze robią a ile sie da to zrobisz sam. Wy zapewne zrobicie to sami i bedzie super wygladało. Życzymy powodzenia i dziekujemy za dobre rady (chyba trzeba sie przejsc do empiku). Pozdrawiamy ;)
autor:nugat  dodano: 2014-02-22 | 23:12:49
Witam, patrząc na to co już zrobiliście to schody to tak naprawdę mały "pikuś". U znajomych widziałam własnoręcznie zrobione schody i nigdy bym się tego nie domyśliła gdyby sami nie powiedzieli. Życzę powodzenia w Waszych staraniach :-)
Pozdrawiam